Kommunemesterskab 2010

Vi havde i år 10 ungdomsspillere tilmeldt til kommunemesterskaberne den 6. og 7. feb. i Vejen og Andst Hallerne, de klarede sig utroligt godt, det blev til ialt otte kommunemestere, tre 2. pladser og to 3. pladser.

Resultatliste:

Herresingle U09 B
1. (P.1) 010110-01 Søren Pedersen (Holsted)
2. (P.2) 010809-05 Tobias Hansen (Skodborg)
3. (P.3) 011116-01 Max Bøgedahl (Skodborg)
4. (P.4) 010721-01 Anne Mia Storm Pedersen (Andst)
5. (P.5) 020811-02 Christian Huss Eskesen (Gesten)

 

Herresingle U11 B
1. (P.1) 990305-01 Rasmus Bräuner (Vejen)
2. (P.2) 990109-01 Sebastian Thomsen (Vejen)
3. (P.3) 990606-02 Christoffer Thøgersen (Brørup)

Damesingle U11 B
1. (P.1) 991222-01 Anna Stine Garder (Sdr. Hygum)
2. (P.2) 990110-02 Liv Aamand Andersen (Gesten)

Herresingle U11 C
1. (P.1) 000523-06 Mikkel Schmidt (Brørup)
2. (P.1) 990216-04 Jeppe Kristensen (Bække)
3. (P.2) 990711-10 Patrick Hansen (Skodborg)
3. (P.2) 990605-01 Simon Eskesen (Gesten)
5. (P.3) 990922-06 Lucas Ø Gade (Holsted)
5. (P.3) 991213-08 Julius Bøgedal (Skodborg)

Damesingle U11 C
1. (P.1) 000503-05 Camilla Lykke Hansen (Holsted)
2. (P.2) 990410-07 Maria Damgaard (Gesten)

Herresingle U11 D
1. (P.1) 990325-02 Rasmus Falk Hansen (Skodborg)
2. (P.2) 991213-06 Mathias Gaardbo Pedersen (Bække)
3. (P.3) 991220-08 Martin Iversen (Vejen)
4. (P.4) 990605-10 Claus Kidholm Pedersen (Skodborg)

Damesingle U13 A
1. (P.1) 971008-02 Anne Louise Sørensen (Skodborg)
2. (P.2) 970809-01 Ditte Lund (Skodborg)
3. (P.3) 980623-01 Mette V. Pedersen (Holsted)

Herresingle U13 B
1. (P.1) 970626-04 Jacob Hagensen (Sdr. Hygum)
2. (P.2) 980227-08 Mads F. Schlünzen (Vejen)

Damesingle U13 B
1. (P.1) 970809-02 Mette Lund (Skodborg)
2. (P.2) 970513-03 Melanie Garder (Sdr. Hygum)
3. (P.3) 970627-07 Minna Vejrup Pedersen (Holsted)

Damedouble U13 B
1. (P.1) 970809-02 Mette Lund (Skodborg) / 970513-03 Melanie Garder (Sdr. Hygum)
2. (P.2) 970429-05 Josephine Iversen (Bække) / 970627-07 Minna Vejrup Pedersen (Holsted)


Herresingle U13 C
1. (P.1) 970801-05 Jonas Kastbjerg (Rødding)
2. (P.1) 970310-08 Peter Bjerken (Vejen)
3. (P.1) 970706-01 Malte Elgaard (Skodborg)
4. (P.2) 980401-05 Victor Winfeld (Skodborg)
4. (P.2) 970226-07 Kristian Kristensen (Holsted)
4. (P.2) 970223-05 Nicki Kisby (Gesten)
7. (P.3) 970326-10 Torben Villadsen (Rødding)
7. (P.3) 970907-03 Anders Due (Sdr. Hygum)
7. (P.3) 970308-11 Aksel Thyregod Jensen (Andst)
10. (P.4) 970404-04 Emil Jensen (Gesten)
10. (P.4) 981123-06 Nicolaj Poulsen (Gesten)

Herredouble U13 C
1. (P.1) 970801-05 Jonas Kastbjerg / 970326-10 Torben Villadsen (Rødding)
2. (P.2) 980401-05 Victor Winfeld / 970706-01 Malte Elgaard (Skodborg)
3. (P.3) 970223-05 Nicki Kisby / 970404-04 Emil Jensen (Gesten)

Damesingle U13 C
1. (P.1) 970416-01 Signy Ingolfsdóttir (Skodborg)
2. (P.2) 970225-05 Lotte Thrane (Gesten)
3. (P.3) 970402-03 Pernille Beck (Sdr. Hygum)

Mixed double U13 C
1. (P.1) 970416-01 Signy Ingolfsdóttir (Skodborg) / 970310-08 Peter Bjerken (Vejen)
2. (P.2) 970402-03 Pernille Beck / 970907-03 Anders Due (Sdr. Hygum)
3. (P.3) 970225-05 Lotte Thrane / 981123-06 Nicolaj Poulsen (Gesten)

Herresingle U13 D
1. (P.1) 980726-03 Søren Sørensen (Sdr. Hygum)
2. (P.1) 970419-04 Anders Riis Hansen (Andst)
3. (P.1) 980327-04 Lasse Hansen (Sdr. Hygum)
5. (P.2) 971001-05 Anders Juhl (Sdr. Hygum)

5. (P.2) 980224-11 Mathias Vang Mathiasen (Holsted)
5. (P.2) 970105-07 Lasse Schmidt (Bække)
8. (P.3) 971223-06 Mads Damgård Kromann (Bække)
8. (P.3) 980824-05 Per Marschall (Rødding)
8. (P.3) 981018-05 Christian Thyregod Jensen (Andst)
11. (P.4) 980707-05 Anders Brogaard (Gesten)

Herredouble U13 D
1. (P.1) 980726-03 Søren Sørensen / 980327-04 Lasse Hansen (Sdr. Hygum)
2. (P.2) 981018-05 Christian Thyregod Jensen (Andst) / 971001-05 Anders Juhl (Sdr. Hygum)
3. (P.3) 971223-06 Mads Damgård Kromann / 970105-07 Lasse Schmidt (Bække)

Damesingle U13 D
1. (P.1) 970729-01 Henriette Ipsen (Sdr. Hygum)
2. (P.2) 971010-14 Maiken Malene Bendtsen Vejrup (Andst)
3. (P.3) 981211-12 Mette Iversen (Vejen)
4. (P.4) 980219-05 Christina Dam Jacobsen (Vejen)

Damedouble U13 D
1. (P.1) 971010-14 Maiken Malene Bendtsen Vejrup (Andst) / 970729-01 Henriette Ipsen (Sdr. Hygum)
2. (P.2) 981211-12 Mette Iversen / 980219-05 Christina Dam Jacobsen (Vejen)

Herresingle U15 A
1. (P.1) 950110-09 Peter Andersen (Vejen)
2. (P.2) 951015-07 Nicolai Bække (Vejen)
3. (P.3) 961113-09 Rene Dahl Jacobsen (Vejen)
4. (P.4) 961017-03 Christopher Christensen (Vejen)

Herredouble U15 A
1. (P.1) 951015-07 Nicolai Bække / 950110-09 Peter Andersen (Vejen)
2. (P.2) 961017-03 Christopher Christensen / 961113-09 Rene Dahl Jacobsen (Vejen)

Herresingle U15 B
1. (P.1) 960106-09 Mikkel Lehrmann (Vejen)
2. (P.1) 950616-18 Niels Pedersen (Rødding)
3. (P.2) 960106-14 Magnus Jacobsen (Vejen)
3. (P.2) 960114-06 Benyamin Jensen (Rødding)
5. (P.3) 960416-11 Mikkel Hausted (Rødding)
5. (P.3) 961123-03 Bjørn Aamand Andersen (Vejen)
7. (P.4) 960710-03 Søren Bertelsen (Rødding)

Herredouble U15 B
1. (P.1) 960106-09 Mikkel Lehrmann / 960106-14 Magnus Jacobsen (Vejen)
2. (P.2) 950616-18 Niels Pedersen / 960710-03 Søren Bertelsen (Rødding)
3. (P.3) 960114-06 Benyamin Jensen / 960416-11 Mikkel Hausted (Rødding)

Herresingle U15 C
1. (P.1) 960304-04 Christian Hansen (Rødding)
2. (P.2) 960309-07 Preben Simonsen (Rødding)
3. (P.3) 950927-01 Lasse Lund-Jensen (Skodborg)
4. (P.4) 960531-04 Mikkel Bøgen (Rødding)
Afb 950905-24 Troels Grau (Rødding)

Damesingle U15 C
1. (P.1) 960312-06 Pernille Roos (Rødding)
2. (P.2) 960530-06 Emma Krog (Rødding)
Afb 960421-05 Sara Knudsen (Rødding)

Mixed double U15 C
1. (P.1) 960530-06 Emma Krog / 960304-04 Christian Hansen (Rødding)
2. (P.2) 960312-06 Pernille Roos / 960531-04 Mikkel Bøgen (Rødding)
Afb 960421-05 Sara Knudsen / 960309-07 Preben Simonsen (Rødding)

Herresingle U15 D
1. (P.1) 950826-07 Mikkel Hansen (Rødding)
2. (P.1) 950702-09 Alex Schou Jensen (Andst)
3. (P.1) 961021-14 Søren Bennetsen (Rødding)
4. (P.2) 960722-22 Rasmus Fey (Rødding)
4. (P.2) 960430-20 Mikkel Knudsen (Rødding)
4. (P.2) 950423-09 Jeppe Juhl (Rødding)
7. (P.3) 960205-16 Gustav Falk Jepsen (Vejen)
7. (P.3) 960330-14 Lars Marschall (Rødding)
7. (P.3) 950923-15 Preben Premathurai (Vejen)

Herredouble U15 D
1. (P.1) 950826-07 Mikkel Hansen / 950423-09 Jeppe Juhl (Rødding)
2. (P.2) 960722-22 Rasmus Fey / 961021-14 Søren Bennetsen (Rødding)
3. (P.3) 960430-20 Mikkel Knudsen / 960330-14 Lars Marschall (Rødding)

Damesingle U15 D
1. (P.1) 950830-06 Mettte Sørensen (Sdr. Hygum)
2. (P.2) 951025-16 Helena Oxlund (Holsted)
3. (P.3) 950412-20 Mette Storm Nielsen (Andst)
4. (P.4) 960328-11 Louise Jørgensen (Vejen)

Mixed double U15 D
1. (P.1) 950412-20 Mette Storm Nielsen / 950702-09 Alex Schou Jensen (Andst)
2. (P.2) 950923-15 Preben Premathurai / 960328-11 Louise Jørgensen (Vejen)
3. (P.3) 960205-16 Gustav Falk Jepsen / 960909-17 Mette Kjær Larsen (Vejen)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skriv et svar

Din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort. Krævede felter er markeret med *

Disse HTML koder og attributter er tilladte: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>